موسسه ونوس سنجش یک  ارائه  دهنده  دی وی دی های  آموزشی کنکور و دبیرستان

اغاز مهر ماه و شروع ثانیه شمار کنکور 97

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اینجا همه چی درهم و برهمه!


خب دیگر بچه‌ها، داریم یواش یواش به روزی می‌رسیم که به روایتی اهمیتش از هزار شب بیشتر است. در این یک سال امیدوارم با سیخونک‌های ما پهلوهای‌تان سیاه و کبود نشده باشد. مهر، ماه خطرناکی است؛ نه به خاطر درس خواندن، بلکه به خاطر اینکه استرس، یادگیری خیلی از بچه‌ها را مختل می‌کند! مهر ماهی است که همه چی درهم و برهم می‌شود، مواظب باشید گم نشوید!
بی‌اعصاب نباشید!
خدا یک صبری بدهد به این والدین بیچاره که در دوره طلایی کنکور باید بچه‌کنکوری‌های بی اعصاب را تحمل کنند! فشار و استرس از یک سو، آزمون‌ها، کلاس ها، سن‌ها را انگار بالا می‌برد و همه می‌شوند پیرزن و پیرمردهای غرغرو. اتفاقا در این ماه بیشتر از همیشه به آرامش و اخلاق خوب نیاز دارید. اتاق که قربونش برم انگار یک بمب هسته‌ای در آن ترکانده‌اند، خدا نکند در حالِ دادن آزمون در اتاق باشید و کسی در بزند که مثلا بیا چیزی بخور. آن وقت است که خشم اژدها عیان می‌شود که «من دارم کنکور می‌دهم تمام تمرکز من را به هم زدید...» 
اگر در ماه مهر که مدرسه‌ها هم شروع میشود و کلاس‌های کنکور هم اکثرا تمام شده کسل می‌شوید، یک برنامه گردش یا ورزش در برنامه هفتگی بگنجانید. هر وقت هم دیدید دارد دود از گوش‌تان بلند می‌شود و آماده قل‌قل هستید، به خودتان یک سیخونکی بزنید و بروید یک لیوان آب بخورید. 

کارهای خارق‌العاده ممنوع! 
«من سه دور شیمی ونوس را خوانده‌ام، الان دارم باز هم دوره می‌کنم» یعنی کاری که این جمله قبل از کنکور با شما می‌تواند بکند، آمریکا غلط بکند با هیروشیما انجام داده باشد. کنکوری عزیز جان! سرت به کار خودت باشد. بعضی‌ از بچه‌ها تا این چیزها را می‌شنوند آزمون‌ها را ول می‌کنند و می‌روند صبح تا شب یک ماه قبل کنکور تازه کل کتاب را یک بار دیگر می‌خوانند. هروقت وسوسه شدید که در زمان کم قبل از کنکور یک درس را فیتیله‌پیچ کنید که مثلا بترکانید، اول، جوگیری خون‌تان را پایین بیاورید. بعد یک چایی بزنید قند پهلو! بعدش یادتان بیاید که کنکور یک درس نیست، باید خودتان را در این زمان کم آماده کنید که سر یک امتحان چهارساعته بتوانید دوام بیاورید. از آدم‌هایی هم که مثل کوتوله‌ لی‌لی‌پوت مدام می‌گویند«من می‌دووونم! ما موفق نمی‌شیم!» اکیدا دوری کنید.
من باید تفریح کنم!!!
آقا جانِ من! آدم با آدم فرق می‌کند. شما می‌توانید توصیه‌های شب کنکور را گوش بدهید، ولی اگر آدمی هستید که باید تا دقیقه آخر درس بخوانید، به خودتان گیر ندهید که حتما روز قبل باید استراحت کرد و برعکس. اول ببینید با خودتان چند چندید بعد برنامه خوشگذرانی یا درس برای شب کنکورتان بچینید. اصلا بعضی‌ها ذاتا شب امتحانی هستند، باید درس بخوانند تا آخرین لحظات. حالا شما خودت را آزار بده که مشاورم گفته باید استراحت کنم و نمی‌توانم درس بخوانم! تکلیف‌تان را روشن کنید بالاخره بعد از 12 سال خاک نیمکت خوردن برای خودتان صاحب سبکید دیگر! اگر نمی‌دانید سبک‌تان چه‌جوری است ببینید برای آزمون آزمایشی دادن در چه شرایطی راحت‌تر هستید. جالب است که خیلی از دانشجوها هم بعد از دو ترم مشروطی و خواب ماندن سر جلسه امتحان خودشان را شماتت می‌کنند که خنگند! چطور بقیه می‌توانند شب امتحان بیدار باشند و نمره خوب هم بگیرند اما آن‌ها نمی‌توانند. اگر این تفاوت درسی را درک کنید و آن را خوب بفهمید بهترین شرایط مختص شما مهیا می‌شود.
مهر ماه ، عروس ماه‌ها
از هر کنکور گذشته‌ای که سوال کنید با قطعیت می‌گوید خرداد از همه ماه‌ها ارزشمندتر است. اگر بتوانید در این ماه با آزمون دادن و تصحیح اشتباهات، خودتان را بالا بکشید برد کردید. نیاز نیست همه مباحث را بلد باشید. اگر مبحثی را که وقت زیاد رویش گذاشتید غلط زدید اعصاب‌تان را خرد و خاکشیر نکنید. فقط آزمون‌ها را با دیده یادگیری نگاه کنید. تجربه شخصی من این بود که یک مبحث گسسته را در طی سال، نه درست کار کردم نه تست‌هایش را خوب می‌زدم. با زدن آزمون‌های آزمایشی و بررسی پاسخ‌های آن مبحث، کمی یاد گرفتم و جالب این‌جا بود که در کنکور، یک سوال مشابه را هم توانستم جواب بدهم (البته برعکسش هم پیش آمد!) واقعا شما نمی‌توانید بگویید سر کنکور چه بلایی بر سرتان نازل می‌شود، پس با یک اشتباه و خطا در آزمون‌های آزمایشی، مهم‌ترین ماه برای یک شروع قوی را نابود نکنید. حواس‌تان باشد، نه زیاد سرتان را شلوغ کنید و نه زیاد خلوت .  ببینیم چند مرده حلاجید دانشجوهای آینده. به امید دیدار در دانشگاه

برای دریافت برنامه ریزی تحصیلی رایگان با بهترین تیم مشاوره ونوس با شماره های زیر تماس بگیرید

09120280401

021-66914066

آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 15:51

نظر دادن

لطفا فیلدهای مورد نیاز را پر کنید

Top